Betafence ogradza inwestycję za 900 mln dolarów.

Budowa lotniska King Shaka w Durbanie pochłonęła blisko 900 mln dolarów. Do zabepieczenia obiektu wybrane zostały ogrodzenia typu high security firmy Betafence o łącznej długości 10 km.

Dla Republiki Południowej Afryki rok 2010 był ważny sportowo, ponieważ odbywały się tu Mistrzostwa Świata w piłce nożnej. Tradycyjnie impreza miała przyciągnąć miliony widzów, ale lokalne lotnisko nie było na to gotowe. Postanowiono więc postawić nowe, które jest w stanie obsłużyć spodziewane ilości pasażerów i które spełnia aktualne wymogi bezpieczeństwa.

W rezultacie powstał Międzynarodowy Port Lotniczy King Shaka (KSIA), otwarty 1 maja 2010 roku na miesiąc przed wielkim wydarzeniem. Jego budowa kosztowała niemal 900 mln dolarów. W 2013 roku lotnisko obsłużyło 5 mln pasażerów i 50 tys. samolotów.

High security od Betafence

Zewętrzną ochronę obiektu powierzono w całości firmie Betafence. Projekt ogrodzenia został podzielony na dwie części. Pierwsza wiązała się z zabezpieczeniem terenu całego lotniska, zatem wybrane zostały panele ogrodzeniowe wysokiego zabezpieczenia, które skutecznie uniemożliwiają wtargnięcie intruzów. Druga część wiązała się z ogrodzeniem niektórych obiektów wewnątrz portu lotniczego, gdzie kluczowe było wydzielenie ich granic.

Nieprzyjazne intruzom

Ogrodzenie zewnętrzne składa się z dwóch typów paneli typu Securifor: 358 Dublo oraz 358 Singleskin, zainstalowanych na słupach z podwójnymi zagiętymi ramionami, na których umieszczono zwoje drutu żyletkowego. Panele zbudowane są z grubych drutów, tworzących wąskie oczka. Dzięki temu praktycznie nie da się ich przeciąć, niemożliwa staje się też wspinaczka. Jednocześnie ogrodzenie pozostaje przezierne, dlatego zastosowano monitoring wideo. System Securifor wykorzystany został także do zabezpieczenia magazynu z paliwem oraz wieży kontroli lotów. Całość ogrodzenia ma długość 10 km.

Do ochrony części obiektów komercyjnych, w tym parkingów i niektórych miejsc publicznych położonych na terenie lotniska, wykorzystany został system Betaview, składający się z paneli ogrodzeniowych Securifor 3D z trójwymiarowymi przegięciami. Panele zamontowane na słupach Bekafix Super Secure za pomocą stalowych złączek przykręcanych śrubą zabezpieczono antykorozyjnie warstwą ocynku i proszku poliestrowego. W ten sposób będą prezentowały się elegancko przez wiele lat, komponując się z estetyką architektury obiektów.

PENTAX Image PENTAX Image PENTAX Image Airport_4

Ten wpis został opublikowany w kategorii Architektura, Informacje. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *