Baumit KlebeSpachtel Weiss KBM – zaprawa uniwersalna w zastosowaniu

Fasada każdego budynku chroni jego ściany, ale spełnia także funkcje estetyczne. Warto zatem pamiętać, że nadgryzione zębem czasu elewacje nie zabezpieczają odpowiednio ścian przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi, ale także burzą harmonijną kompozycję budynku i otoczenia. Mineralna zaprawa klejowo – szpachlowa Baumit KlebeSpachtel Weiss KBM pozwoli wykonać wszelkie prace renowacyjne, które odświeżą i poprawią wygląd fasady.

Kompleksowe rozwiązanie

Zaprawa klejowo – szpachlowa Baumit KlebeSpachtel Weiss KBM, fot. Baumit

Zaprawa klejowo – szpachlowa Baumit KlebeSpachtel Weiss KBM, fot. Baumit

Baumit KlebeSpachtel Weiss KBM jest mineralną i naturalnie białą zaprawą klejowo – szpachlową przeznaczoną do renowacji budynków. Umożliwia ona przyklejanie płyt termoizolacyjnych oraz wykonywanie warstwy zbrojącej w systemach ociepleniowych. Zaprawa firmy Baumit przydatna jest również podczas szpachlowania elewacji – wyrównuje nierówności podłoża sięgające do 10 mm. Można ją stosować wewnątrz i na zewnątrz budynków, a unikalny skład suchej mieszanki Baumit KlebeSpachtel Weiss KBM pozwala używać jej podczas prac renowacyjnych również na obiektach zabytkowych. Zaprawę klejowo-szpachlową należy nanosić na płytę izolacyjną w formie garbu na jej obrzeżach oraz punktowo w taki sposób, aby 40-50% powierzchni płyty zostało przyklejone do podłoża. Przerwa technologiczna między przeklejaniem a kołkowaniem styropianu czy wełny mineralnej powinna wynieść minimum 24 godziny. Szpachlowanie na płytach styropianowych należy wykonać na przeszlifowanej powierzchni. Co więcej, gotową masę nanosić nierdzewną pacą stalową i równocześnie zatapiać w niej pionowe pasy siatki z włókna szklanego z minimalnym zakładem wynoszącym 10 cm. Prace powinny być wykonane tak, aby siatka zbrojeniowa była niewidoczna. Warto pamiętać, by szczelin powstałych pomiędzy płytami izolacyjnymi, nie wypełniać zaprawą klejowo-szpachlową. W przypadku zastosowania wełny mineralnej szpachlowanie powierzchni powinno odbywać się w dwóch etapach. Pierwszym z nich jest nałożenie zaprawy klejowo-szpachlowej Baumit KlebeSpachtel Weiss KMB, jako warstwy wyrównawczej o grubości minimum 3 mm. Po przerwie technologicznej – minimum 3 dniowej – należy nanieść kolejną powłokę zaprawy klejowo-szpachlowej i w niej zatopić siatkę z włókna szklanego. Takie zabezpieczenie podłoża gwarantuje odporność mechaniczną i pozwala kontynuować prace ociepleniowe bez obawy o efekt końcowy. Warto jednak pamiętać, że skuteczność zaprawy Baumit KlebeSpachtel Weiss KMB osiągana jest wtedy, gdy temperatura otoczenia, podłoża i materiału w czasie obróbki nie jest niższa niż +5 st. C. Duża wilgotność powietrza oraz niskie temperatury mogą znacznie wydłużyć czas wiązania materiału i należy to wziąć pod uwagę planując przerwy technologiczne.

Mineralna zaprawa klejowo – szpachlowa Baumit KlebeSpachtel Weiss KBM na bazie cementu i wapna hydratyzowanego przeznaczona jest do wykonywania warstwy zbrojącej w systemach ociepleniowych, przyklejania płyt termoizolacyjnych, a także szpachlowania elewacji. Optymalnie dobrane parametry techniczne oraz możliwość wykonywania kilku prac jednym produktem sprawiają, że jest to niezastąpiony produkt do docieplenia ścian również na obiektach zabytkowych.

Baumit KlebeSpachtel Weiss KBM, op. 25 kg, cena brutto/op. 75,65 zł

Producent: Baumit

Ten wpis został opublikowany w kategorii Produkty i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *