Co się buduje na Pradze

Prawobrzeżna Warszawa cieszy się sporym zainteresowaniem wśród poszukujących mieszkań. Wybór jest jednak mocno zróżnicowany. Obecnie można kupić mieszkanie w jednej z 32 inwestycji na Pradze Południe i tylko 11 na Pradze Północ.

Praga Południe oferuje prawie 1.400 mieszkań, Praga Północ – zaledwie ok. 100. Największy deweloper budujący na Pradze Południe – Dom Development – posiada w swojej ofercie ponad 600 mieszkań, pozostali inwestorzy to mniejsi deweloperzy z niewielką liczbą mieszkań, w tym spółdzielnie mieszkaniowe.

Większość mieszkań zarówno na Pradze Północ jak i Pradze Południe to lokale w segmencie popularnym. Zaledwie część projektów ma standard podwyższony – większość z nich zlokalizowana jest na Pradze Południe. Budowany jest także projekt w segmencie apartamentowym na Saskiej Kępie.

Średnia cena mieszkań oferowanych na Pradze Południe to 7.925 zł, na Pradze Północ – 7.181 zł.

Z roku na rok zmienia się oblicze Pragi –  pięknieje Stara Praga i Saska Kępa. Nowe inwestycje wnoszą do dzielnic powiew świeżości i nowoczesności. Bliskość centrum, dobra infrastruktura (szkoły, placówki edukacyjne, parki), a także planowana druga linia metra to niepodważalne atuty tej części miasta.

Marcin Gołębiowski

pełnomocnik zarządu

Ten wpis został opublikowany w kategorii Informacje, Nieruchomości i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *