Czy program Rodzina na Swoim praktycznie zniknie z Warszawy?

Wszystko wskazuje na to, że limit dla programu Rodzina na Swoim od 1 kwietnia 2012 roku spadnie poniżej 5.900 zł za m2 dla rynku pierwotnego. Jest to więc ostatnia szansa na skorzystanie z preferencyjnego kredytu na wybranych warszawskich osiedlach.

Eksperci finansowi rynku nieruchomości wskazują, że nie ma przesłanek, by wskaźnik, który zostanie ogłoszony pod koniec marca wzrósł i szacują, że od kwietnia limit na mieszkania w ramach programu Rodzina na Swoim spadnie do poziomu poniżej 5.900 zł za m2 dla rynku pierwotnego i 4.700 zł dla wtórnego. Spowoduje to jeszcze większe trudności w uzyskaniu preferencyjnego kredytu dla osób poszukujących lokum w Warszawie. Na osiedlu NeoVillage na Ursusie, które realizuje deweloper Neocity, dostępne są jeszcze mieszkania w cenie od 6.050 zł za m2, mieszczące się w dotychczasowym limicie, czyli do 6435 zł za m2.

Ostatnie obniżenie limitu spowodowało znaczny spadek wartości kredytów udzielanych na preferencyjnych warunkach w ramach programu Rodzina na Swoim. Kwietniowe zmiany przyczynią się do jeszcze większego ograniczenia inwestycji objętych programem, przez co oferta znacznie się zawęzi i nie będzie już tak atrakcyjna, jak do tej pory. Liczymy, że ostatni tydzień dotychczasowego progu zwiększy zainteresowanie osiedlem NeoVillage – komentuje Dror Dory Kerem, Dyrektor Zarządzający Neocity.

Inwestycja NeoVillage zlokalizowana będzie na ulicy Konotopskiej w Ursusie, w pobliżu stacji kolejowej Gołąbki. W ramach projektu, deweloper planuje wybudować 146 mieszkań, podzielonych na pięć budynków charakteryzujących się niską zabudową. W ofercie przeważały będą lokale z segmentu popularnego – dwu i trzypokojowe, o wielkości między 37 a 70 m2. Planowany termin oddania inwestycji to I kwartał 2013 roku.

Więcej szczegółów na temat inwestycji Neocity jest dostępnych na stronie www.neocity.com.pl.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Informacje i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *