Ekspansja firmy Plast – Box S.A. na Ukrainie

Na Ukrainie powstaje nowa fabryka firmy Plast – Box S.A., wiodącego polskiego producenta opakowań z tworzyw sztucznych dla branży chemiczno-budowlanej. Otwarcie powstającego w Czernihowie zakładu planowane jest na 1 września 2011.

Nowa fabryka firmy Plast – Box w Czernihowie na Ukrainie, fot. Plast – Box S.A

Nowa fabryka firmy Plast – Box w Czernihowie na Ukrainie, fot. Plast – Box S.A

Wybór Czernihowa, jako miejsca uruchomienia nowej fabryki Plast – Box  S.A., podyktowany był zarówno względami ekonomicznymi, jak i logistycznymi. Nowy zakład znajduje się w północnej części Ukrainy zaledwie 160 km od Kijowa, ok 60 km od granicy białoruskiej oraz 60 km od rosyjskiej. Umożliwia to zarówno sprawny transport materiałów, jak i dystrybucję gotowych wyrobów nie tylko na terenie Ukrainy, ale także i do tych krajów.

 „Inwestycja w nową fabrykę w Czernihowie na Ukrainie to efekt konsekwentnej realizacji strategii grupy Plast – Box S.A. Zgodnie z jej założeniami w latach 2011-2013  firma zamierza osiągnąć 50% wzrost przychodów ze sprzedaży produktów, towarów i materiałów” – mówi Grzegorz Pawlak, Prezes firmy Plast – Box S. A. pełniący jednocześnie funkcję Dyrektora Zarządzającego nowo powstającego zakładu.

Otwartość na ciągły rozwój technologiczny, wysoka jakość wyrobów, a także umiejętność skutecznego wyróżnienia się na rynku umożliwiły firmie Plast – Box S. A. pracę z największym firmami z branży chemiczno-budowlanej na terenie kraju i za granicą. Wśród odbiorców słupskiej spółki giełdowej znajdują się m.in.: PPG Deco Polska Sp z o. o., MALFARB Sp. z o.o. , HENKEL POLSKA Sp. z o. o. , Unicell Poland Sp. z o. o, ORLEN OIL Sp. z o. o., FAST Sp. z o. o., Akzo Nobel Decorative Paints Sp. z o. o. i wielu innych polskich partnerów. Z kolei otwarcie na początku września nowej fabryki w Czernihowie ma zwiększyć w znacznym stopniu obszar zagranicznej ekspansji spółki, zarówno jako dostawca dla sektora chemicznego, jak i spożywczego, przede wszystkim tych, posiadających swoje zakłady na terenie WNP.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Informacje i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *