Humanizacja blokowisk w Olsztynie

Unia Europejska wspiera rewitalizację miast Warmii i Mazur. W ramach tzw. humanizacji blokowisk dofinansowana zostanie wymiana 87 wind na największym olsztyńskim osiedlu. Jest to najprawdopodobniej największy w Polsce kontrakt na modernizację dźwigów osobowych. Beneficjentem jest Spółdzielnia Mieszkaniowa „Pojezierze”.

Przedmiotem kontraktu jest wymiana 87 dźwigów osobowych  znajdujących się w budynkach należących do SM „Pojezierze” w Olsztynie oraz ich konserwacja przez 7 najbliższych lat.

Jak informuje Jarosław Grzywaczyk, dyrektor Pionu Modernizacji z Schindler Polska, wymiana wind właśnie się rozpoczęła, a jej zakończenie planowane jest na lipiec 2013 roku.

Nie jest to pierwsza realizacja Schindlera w Spółdzielni Mieszkaniowej „Pojezierze”.  W 2009 roku firma wygrała przetarg na wymianę 10 dźwigów, rok później – kolejnych 4. – Dało to początek naszej współpracy ze Spółdzielnią Mieszkaniową oraz pozwoliło nam pokazać się z dobrej strony zarówno pod względem jakości produktu, sprawności montażu oraz szybkiego i skutecznego serwisowania dodaje Grzywaczyk.

Podpisany kontrakt w znacznej części jest finansowany z unijnych funduszy w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury 2007-2013 (w ramach Osi Priorytetowej 4 – Rozwój, restrukturyzacja i rewitalizacja miast, działanie 4.1 Humanizacja blokowisk oraz poprawa warunków technicznych budynków zrealizowanych z wielkiej płyty).

Ten wpis został opublikowany w kategorii Informacje i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *