Najcieplejsze okna na rynku

Nowa generacja energooszczędnych okien

Współczesna branża budowlana stawia przed producentami materiałów coraz większe wymagania. Obecnie to potrzeby klientów wyznaczają kierunek – a niewątpliwie jednym z głównych trendów ostatnich lat jest dążenie do budownictwa energooszczędnego. Ma to ogromne znaczenie w branży stolarki okiennej – to od parametrów izolacyjnych okien w znacznej mierze zależy  bilans energetyczny budynku. Niewątpliwym hitem tego sezonu są okna o ponad 30% lepszych parametrach izolacyjnych niż inne dotychczasowe rozwiązania dostępne na rynku. Wymagający klienci znajdą je w ogólnopolskiej sieci sprzedaży Polskie Okna.

Co czyni okno ciepłym?
Podstawowym parametrem, który pozwala określić izolacyjność termiczną okna jest współczynnik przenikania ciepła określany literą „U”. Według normy maksymalna wartość współczynnika U dla okien z PCW mieści się w przedziale  1,7-1,8 W/(m2 x K) – im niższy współczynnik tym izolacyjność termiczna okna jest lepsza. Wykonując okno z nowej generacji profili bluEvolution przy zastosowaniu standardowych wzmocnień stalowych i pakietu szybowego o współczynniku Ug = 0,8 W/(m2 x K) uzyskujemy wartość współczynnika przenikania ciepła całego okna Uw = 0,93 W/(m2 x K). Natomiast przy wzmocnieniach termicznych i pakiecie szybowym o Ug = 0,5 W/(m2 x K) współczynnik całego okna wynosi zaledwie 0,73 W/(m2 x K) – (dla tzw. okna referencyjnego o wymiarach 1230mm x 1480mm).

Nasza firma od lat dąży do zapewnienia jak najlepszych parametrów technicznych naszych produktów. Staramy się wyznaczać trendy, a niewątpliwie dla nas jedną z najważniejszych kwestii jest zapewnienie klientom jak największego komfortu „cieplnego”. Wprowadzone przez nas profile bluEvolution zapewniają obecnie bezkonkurencyjną na rynku wartość współczynnika przenikalności termicznej, gwarantując największą izolację cieplną wśród okien. Dlatego cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem wśród producentów – powiedziała Katarzyna Kacprzak-Zasada, specjalista ds. marketingu Brügman Polska. Obecnie to potrzeby klientów i trendy płynące z rynku wyznaczają kierunek.

Dziś w obliczu zmian klimatycznych i zmniejszających się zasobów energii, bardzo popularne jest energooszczędne budownictwo. Również w branży stolarki okiennej producenci oferują energooszczędne okna. W czasach, kiedy tak wiele mówi się o energooszczędności budynków, wzrasta rola okien o podwyższonych parametrach cieplnych. Zmniejszają one straty energii, a dzięki temu pozwalają zaoszczędzić na kosztach eksploatacji mieszkania czy domu. Okna z profili bluEvolution od początku cieszą się dużym zainteresowaniem naszych klientów. W sieci Polskie Okna można znaleźć różnorodne rozwiązania spełniające potrzeby najbardziej wymagających – powiedział Waldemar Romańczuk – właściciel firmy produkcyjnej OKNODOM z Garbowa k/Lublina.

Więcej informacji na stronie: www.polskieokna.pl

Kontakt prasowy:
Karol Mosakowski, Polskieokna.pl, kmosakowski@polskieokna.pl
Małgorzata Czarnota, Pegasus Public Relations, m.czarnota@pegasus.pl, +48 609 600 061

Zdjęcia załączone do informacji prasowej pochodzą z archiwum PolskieOkna.pl

Ten wpis został opublikowany w kategorii Okna i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *