Nowe narzędzie dla architektów

Tikkurila to producent farb znany na świecie ze swojej szczególnej dbałości o środowisko naturalne. Swoją silną pozycję na rynku zbudował m. in. na jakości swoich produktów i ich wykorzystywaniu przez wykonawców dużych projektów budowlanych.

Ceniąc sobie zaufanie i współpracę ludzi profesjonalnie zajmujących się projektowaniem, budowaniem i odnawianiem budynków Tikkurila stworzyła narzędzie, które ułatwi im pracę – Tikkurila CAD Colours.

Do tej pory architekci i inżynierowie pracujący w środowisku AutoCAD, projektując wizualną koncepcję budynku zmuszeni byli do czasochłonnego i kłopotliwego – ręcznego dobierania kolorów. Jako odpowiedź na ten problem Tikkurila przygotowała dodatek (potocznie: nakładkę) do AutoCAD, najpopularniejszego programu służącego do projektowania.

Główną zaletą tego dodatku jest możliwość szybkiego i bezproblemowego użycia unikalnej palety kolorów Tikkurili już na etapie projektu, wprowadzając ją w postaci elektronicznej do pliku AutoCAD. Dzięki temu uniknąć można „zafałszowania” związanego z dobieraniem odcieni „na oko” i mieć pewność, że kolor wybrany z próbnika zgadza się z kolorem wprowadzonym do projektu, a w rezultacie odpowiada rzeczywistemu kolorowi farby. Narzędzie to jest jednak bardziej złożone i posiada inne warte podkreślenia cechy.

Specjalna zakładka umożliwia dodawanie do projektu opisów i legend wyszczególniających dane konkretnych rozwiązań kolorystycznych. Przy pomocy estetycznych odnośników można czytelnie wskazać jak nazywa się kolor i farba użyta w danym przypadku. Dodatkowym elementem jest zakładka dająca możliwość wyboru konkretnego produktu z listy oferowanej przez markę Tikkurila. Jest to pomocne ponieważ bogata gama farb bazowych składa się z odmian przystosowanych do różnych powierzchni. Ponadto na koniec pracy możliwe jest automatyczne stworzenie raportu zawierającego wszystkie te informacje, który może zostać dodany do ogólnej dokumentacji projektu.

W skład zestawu Tikkurila CAD Colours, zapakowanego w wygodną walizeczkę, wchodzą oprócz płyty z programem, próbniki kolorów z palety farb do wnętrz Symphony zawierający 2436 unikalnych kolorów oraz próbnik kolorów farb elewacyjnych Facade. Oprócz tego w pakiecie znaleźć można karty kolorów z przykładowymi zastosowaniami na różnych powierzchniach oraz szczegółowy katalog produktów wraz z jego elektroniczną wersją na osobnej płycie CD. Po 30 dniach użytkowania programu wymagana jest rejestracja, która umożliwi automatyczne uaktualnianie bazy kolorów i produktów przez Internet.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Informacje, Produkty i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *