NOWOŚĆ ALPOL AT 306 lekki, szary wapienno-cementowy tynk maszynowy

Tynk szary, wapienno cementowyAlpol Gips producent profesjonalnych materiałów chemii budowlanej wprowadził na rynek innowacyjny lekki, szary wapienno-cementowy tynk maszynowy.

Nowy tynk ALPOL AT 304 przeznaczony jest do maszynowego wykonywania wewnętrznych wypraw tynkarskich o powierzchni kategorii III i wytrzymałości na ściskanie kategorii CS II. Szczególnie zalecany na ściany z nasiąkliwych elementów silikatowych i z betonu komórkowego, bez potrzeby ich gruntowania lub stosowania obrzutki wstępnej. Zalecana grubość warstwy tynku: od 10 do 15 mm. Może być narzucany również ręcznie. Stanowi dobry podkład pod gładzie, farby i inne powłoki dekoracyjne. Tynk AT 306 przeznaczony jest na ściany z cegieł i elementów silikatowych, bloczków z betonu komórkowego, cegieł i pustaków ceramicznych porotyzowanych, powierzchnie betonowe, tynki cementowe i cementowo-wapienne oraz sufity betonowe i ceramiczne.

Ściany wykonane z betonu komórkowego oraz z cegieł i bloczków silikatowych nie wymagają wcześniejszego zagruntowania lub wykonania obrzutki wstępnej. Przed narzuceniem tynku należy je zmoczyć wodą. Na innych podłożach wykonać obrzutkę wstępną tynkiem podkładowym ALPOL AT 303 lub zastosować odpowiedni grunt ALPOL. Miejsca narażone na powstawanie rys np. sąsiadujące ze sobą różne materiały konstrukcyjne, naroża otworów budowlanych itp., należy wzmocnić siatką zbrojącą z włókna szklanego o oczkach 10 mm, zatapiając ją w zaprawie szybkowiążącej ALPOL AZ 130 lub wyrównawczej ALPOL AZ 135.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Produkty i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *