Nowy „zielony” pomocnik

Nowy „zielony” pomocnik

Husqvarna T435 jest pierwszą pilarką służącą do pielęgnacji drzew, która spełnia europejskie wymagania środowiskowe dla maszyn tego typu. Mniejsza waga i potężny silnik, który emituje o 69% mniej zanieczyszczeń od innych urządzeń tego rodzaju, czynią tę pilarkę łatwiejszą w użyciu oraz przyjazną środowisku.
– Istnieje duże zapotrzebowanie na produkty, które są przyjazne środowisku i jednocześnie bardzo funkcjonalne. Nowa pilarka Husqvarna T435 jest idealna do pielęgnacji trudno dostępnych miejsc, jak np.: korony drzew. Dzięki opracowaniu tej pilarki Husqvarna udowadnia, że możliwe jest stworzenie potężnej i jednocześnie przyjaznej środowisku maszyny– powiedział Pan Andrzej Cieciuch, ekspert firmy Husqvarna.

Dwa uchwyty

T435 jest pierwszą pilarką do pielęgnacji koron drzew wyposażoną w dwa uchwyty zaciskowe, zamiast jednego. Dzięki temu użytkownik może przypiąć pilarkę do uprzęży w sposób najbardziej mu odpowiadający i zająć się innymi obowiązkami. Wielu posiadaczy pilarek skarżyło się na uderzenia w nogi od urządzeń zaczepionych przy pasie na narzędzia. Teraz łatwo można przypiąć pilarkę do szelek, w sposób gwarantujący bezpieczeństwo użytkownikowi.

Innowacja dla środowiska

T435 jest rewolucją dla środowiska. Pilarki przeznaczone do pracy w koronach drzew nie podlegają jeszcze europejskim restrykcjom ochrony środowiska. Jednak Husqvarna, jako firma ograniczająca szkodliwy wpływ na przyrodę, zdecydowała się na zastosowanie rozwiązań redukujących wydzielanie gazów spalinowych także w tym modelu. Pomimo tego, T435 posiada mocniejszy silnik niż jej odpowiedniki. Emisja spalin została zredukowana nawet do 69% w porównaniu do wcześniejszego modelu 334T.

Galeria zdjęć

Łatwa w użyciu

Pilarka ta jest wyposażona w system Smart Start®, dzięki czemu łatwiej ją uruchomić. Wystarczy tylko kilka pociągnięć, aby maszyna wystartowała. Przełącznik automatycznego powrotu zapewnia gotowość uruchomienia. Co najważniejsze – uchwyt startu posiada wyprofilowanie na palce, czego często brakuje konkurencyjnym pilarkom z tego samego segmentu rynku.

Pilarki do pielęgnacji drzew są z reguły projektowane z dwoma korkami wlewu umieszczonymi obok siebie, przez często dochodzi do pomyłek. W T435 Husqvarna oddzieliła te wlewy, montując je po obu stronach urządzenia.

Chwytaki łańcucha wraz z upływem czasu zużywają się. W pilarce T435 nie ma konieczności wymiany całej obudowy – chwytak łańcucha można wymienić osobno. Ponadto napinacz łańcucha w T435 jest umiejscowiony z boku urządzenia, dzięki czemu użytkownik uniknie skaleczeń lub poparzeń.

Komfort w centrum uwagi

Środek ciężkości w T435 znajduje się blisko uchwytu pilarki, co czyni ją łatwiejszą w kontroli i manewrowaniu. Urządzenie zostało także wyposażone w system LowVib®, w którym zastosowano sprężyny ze stali nierdzewnej znacznie redukującą wibracje. Co więcej, pilarka nie ma ostrych krawędzi, przez co może być swobodnie używana blisko ciała.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Narzędzia, maszyny budowlane, Produkty i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *