Podpisano list intencyjny w sprawie biurowca przy ulicy Grzybowskiej 81

Podpisano list intencyjny w sprawie wybudowania i sprzedaży prestiżowego budynku biurowego przy ul. Grzybowskiej 81 w Warszawie, pierwszej inwestycji komercyjnej w ofercie deweloperskiej Unidevelopment Sp. z o.o.. Dokument z 26 maja poprzedza zawarcie umowy przedwstępnej warunkowej, które planowane jest na przełom maja i czerwca 2011 roku.

Zgodnie z zapisami listu intencyjnego, UNIBEP S.A jako Inwestor i Generalny Wykonawca biurowca przy ulicy Grzybowskiej 81, który przy udziale Unidevelopment Sp. z o.o. jako dewelopera, zrealizuje obiekt o łącznej powierzchni użytkowej ok. 10 tys. mkw. do końca 2012 roku. Po uzyskaniu pozwolenia na użytkowanie obiektu, firma przeniesie prawo użytkowania wieczystego nieruchomości wraz z wybudowanym na niej biurowcem na rzecz kontrahenta.

Obecnie przy ulicy Grzybowskiej 81 trwają już prace budowlane. Dotychczas wykonawca zakończył porządkowanie terenu pod budowę obiektu. Nieruchomość została już ogrodzona i zaopatrzona w przyłącze wodno-kanalizacyjne oraz elektryczne. Wykonano również tymczasowe drogi i zamontowano repery monitorujące stan okolicznych budynków. Na placu budowy odbyły się też pierwsze tyczenia geodezyjne, a w najbliższym czasie rozpoczną się prace przy fundamentach budynku.

Zgodnie z przyjętym przez firmę harmonogramem, budynek w stanie surowym otwartym powstanie do końca II kwartału 2012. Następne dwa etapy budowy, czyli wykonanie dachu i elewacji, zostaną zrealizowane w ciągu kolejnych czterech miesięcy. Inwestor przewiduje, że całkowite zakończenie prac budowlanych nastąpi w III kw. 2012 roku, a  w IV kw. 2012 budynek zostanie oddany do użytku.

Biurowiec powstanie zgodnie z projektem przygotowanym przez pracownię architektoniczną Grupa 5. Wyróżniać go będzie wyjątkowa i elegancka architektura. Jego elewacja zostanie wykonana ze szkła, kamienia i aluminium. Inspiracją do połączenia tych materiałów był budynek Muzeum Powstania Warszawskiego, które powstało w dawnej Elektrowni Tramwajowej.

„Nasz pierwszy budynek biurowy będzie nie tylko reprezentacyjny, ale również bardzo nowoczesny i komfortowy dla użytkowników.” – mówi Zbigniew Gościcki, Prezes Unidevelopment. – „Dzięki zastosowaniu pionowych tafli rozwiernych, każdy pokój w biurowcu będzie mógł być naturalnie wietrzony.”

W biurowcu przy ulicy Grzybowskiej 81 do dyspozycji przyszłych użytkowników będzie około 10 000 m2powierzchni biurowo-usługowej i 130 miejsc parkingowych. Dogodna lokalizacja obiektu zapewni również łatwy dostęp do komunikacji miejskiej, w tym planowanej drugiej linii metra.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Informacje, Nieruchomości i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *