Przedszkole zbudowane z klocków

Konstrukcje modułowe to bardzo szybko rozwijająca się na świecie gałąź budownictwa komercyjnego i publicznego. Jednym z najlepszych przykładów zastosowania tej nowoczesnej technologii w Polsce jest Miejskie Przedszkole w Piastowie. Placówkę oświatową zbudowała firma Moduł System w oparciu o systemy suchej zabudowy feramcell.

Miejskie Przedszkole Nr 3 w Piastowie to idealny przykład komfortowego, bardzo atrakcyjnego wizualnie i nowoczesnego budownictwa w Polsce, wykonanego w technologii modułowej. Największą zaletą tego rozwiązania jest skrócenie procesu inwestycyjnego.Czas realizacji inwestycji, w porównaniu do technologii murowanej, jest krótszy średnio aż o 80%. Jest to błyskawiczny sposób na rozwiązanie narastającego problemu braku miejsc w placówkach oświatowych. Technologia gwarantuje także nieprzekraczalność zaplanowanego budżetu oraz możliwość szybkiego rozpoczęcia eksploatacji budynku. Obiekty modułowe spełniają wszelkie obowiązujące normy oraz przepisy bezpieczeństwa i z powodzeniem są wznoszone w Wielkiej Brytanii, w Holandii i w krajach Skandynawskich.

Budynek Miejskiego Przedszkola w Piastowie ma konstrukcję jednokondygnacyjną – parterową o powierzchni netto 1.235 m². Kubatura budynku wynosi 4.560 m³, zaś jego powierzchnia zabudowy to1.368 m². Przedszkole ma siedem oddziałów i przeznaczone jest dla 165 dzieci. Głównym wykonawcą, odpowiedzialnym za całą inwestycję, była firma Moduł System.

Jesteśmy pionierami budownictwa modułowego w Polsce. Popularyzujemy tą metodę wśród inwestorów i architektów, jako szybszą, bardziej efektywną, trwałą i tańszą od tradycyjnej. Pasjonuje nas innowacja w budownictwie – zapewnia Wojciech Nosowski, prezes Moduł System.

Produkcja modułów, według wytycznych projektowych, trwała w fabryce Moduł System pięć miesięcy. Natomiast sam proces montażu konstrukcji na placu budowy zajął już tylko trzy miesiące. W przedszkolu zastosowano liczne nowoczesne, energooszczędne i ekologiczne rozwiązania oparte na systemach suchej zabudowy fermacell. W całej konstrukcji budynku wykorzystano ponad 5.000 m² płyt fermacell . Były to montowane w konstrukcji ścian płyty o grubości 12.5 mm (4.000 m²), oraz płyty gr. 10 mm montowane w konstrukcji stropów (1.300 m²).

Płyty fermacell są znacznie lepsze od płyt g-k ponieważ nie puchną i nie rozwarstwiają się pod wpływem wilgoci. Bez najmniejszego problemu można do nich mocować wkrętami inne elementy konstrukcyjne i aranżacyjne. Płyty gipsowo-włóknowe to także trwałość i optymalna ochrona przeciwpożarowa – wyjaśnia Wojciech Nosowski, prezes Moduł System.

 

Fot. Moduł System.

005 DSC03692 Gipsfaser_Drilling_Allgemein_ISOv218 001 P1012907 002 DSC00333 003 P1012877 004 DSC03683

Ten wpis został opublikowany w kategorii Architektura i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *