REHAU w pierwszym certyfikowanym domu pasywnym w Polsce

Z inicjatywy Biura Projektowego Lipińscy Domy powstał pierwszy w Polsce certyfikowany dom pasywny, którego zapotrzebowanie na ciepło wynosi zaledwie 13,5 kWh/m2 na rok (dla porównania zapotrzebowanie domu tradycyjnego to około 90 kWh/m2 na rok). Dom mieści się w miejscowości Smolec koło Wrocławia. Projekt domu pasywnego Biura Projektowego Lipińscy Domy, jako pierwszy z Polski, uzyskał aprobatę Instytutu Domów Pasywnych (PHI) z Darmstadt i zostanie poddany procesowi certyfikacji.

Dom Pasywny #1W projekcie Dom Pasywny I biura Lipińscy Domy znalazły swoje zastosowanie nowoczesne rozwiązania firmy REHAU dla budownictwa pasywnego. Jednym z istotnych elementów jest stolarka okienna, która w przypadku domu pasywnego musi mieć współczynnik przenikania ciepła mniejszy od 0,8 W/m2K. W domu pasywnym w Smolcu zastosowano zestawy szyb zespolonych o współczynniku przenikania ciepła Ug=0,6 W/m2K oraz profile REHAU Clima Design o współczynniku przenikania ciepła Uf=0,7 W/m2K. Okna z profili REHAU Clima Design posiadają certyfikat Instytutu Domów Pasywnych w Darmstadt. Również drzwi wejściowe REHAU, które zostały zastosowane w budynku pasywnym w Smolcu spełniają wymagania domów pasywnych odnośnie do izolacyjności cieplnej i szczelności na przenikanie powietrza. Z kolei ciepłe powietrze, odzyskane z gruntu za pomocą gruntowego wymiennika ciepła AWADUKT Thermo, wspomaga zarówno instalację grzewczą, jak i wentylację mechaniczną. Dom Pasywny #2Nowoczesne połączenie pompy ciepła typu powietrze-powietrze z centralą rekuperacyjną oraz z kolektorami słonecznymi w pełni zaspokajają zapotrzebowanie na ciepłą wodę użytkową, ogrzanie pomieszczeń oraz sprawną wentylację świeżym powietrzem.

W dniach 11-12 listopada 2006 z okazji organizowanych w całej Europie Dni Otwartych Domów Pasywnych miała miejsce pierwsza publiczna prezentacja Domu Pasywnego w Smolcu.

Profil oknaNa miejscu było można uzyskać informacje na temat projektu oraz materiałów, które wykorzystano do jego budowy. Na pytania odpowiadali architekci, konstruktorzy, instalatorzy oraz przedstawiciele Instytutu Budynków Pasywnych z Warszawy. Na marzec 2007 planowane jest oficjalne otwarcie Domu Pasywnego. Po zakończeniu budowy Dom Pasywny będzie udostępniony zwiedzającym przez dwa lata.

RuryZe swoim bogatym asortymentem z obszaru strategicznego Budownictwo należy REHAU do wiodących w Europie dostawców rozwiązań bazujących na polimerach dla działów: systemy okienne i fasadowe, technika grzewcza i sanitarna oraz sieci zewnętrzne, odwodnienia drogowe i geosyntetyki. Dzięki posiadanym możliwościom technicznym oraz kompetencjom Akademii REHAU oferujemy bogaty program szkoleń technicznych, sprzedażowych i menedżerskich. Naszym nadrzędnym celem jest rozwijanie inteligentnych rozwiązań systemowych, które spełniają kryteria ekologii, ekonomii, wzornictwa i funkcjonalności, bezpieczeństwa oraz komfortu. Dzięki temu tworzymy synergię i wartości dodane. Nasze obszerne usługi serwisowe, począwszy od projektowania poprzez planowanie aż do realizacji, uzupełniają pakiet ofertowy. Dzisiaj na sukces i rozwój firmy REHAU pracuje na całym świecie ponad 14 000 osób.

W ponad 170 siedzibach na pięciu kontynentach chcemy być zawsze blisko rynku i klienta.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Informacje, Wydarzenia i oznaczony tagami , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *