Röben w gronie ekspertów Akademii Dachy i Fasady 2011

14 kwietnia w Gdańsku odbyła się pierwsza konferencja z cyklu „Myślimy ekologicznie”. Jednym z tematów były właściwości dachówek ceramicznych i cegieł klinkierowych, omawiane przez eksperta z firmy Röben

Przedstawiciel firmy Röben, opisujący cechy ceramiki budowlanej

Przedstawiciel firmy Röben, opisujący cechy ceramiki budowlanej

Podczas spotkania organizowanego przez Info-Inwest, przeprowadzono szereg warsztatów i prelekcji. Uczestnicy mogli skorzystać z porad i konsultacji na stanowiskach sponsorów, a także obejrzeć próbki ich produktów. Dyskusje w tegorocznej edycji „Akademii Dachy i Fasady” były podzielone na dwa bloki tematyczne – związane z dachem oraz elewacją. W pierwszym z nich dużo uwagi poświęcono problematyce odśnieżania dachów oraz zjawisku dyfuzji i powstawania skropliny pod pokryciami dachowymi. Na spotkaniu dyskutowano także o właściwościach materiałów pokryciowych w zakresie izolacji akustyczną i cieplnej oraz o roli wentylacji dachu. Jedną z prelekcji na ten temat poprowadził Wiesław Czajkowski, kierownik regionu z firmy Röben. Druga część panelu obejmowała zagadnienia dotyczące elewacji. Uczestnicy mieli okazję poznać nowe trendy w budowaniu fasad. Prowadzący skupili się głównie na tematyce właściwej izolacji ścian budynków, w tym zachowaniu jak najlepszych właściwości izolacyjnych, w zgodzie z ekologią.

W gdańskiej konferencji wzięli udział projektanci i architekci z regionu pomorskiego. Kolejne spotkanie z cyklu „Akademia Dachy i Fasady 2011 – myślimy ekologicznie” odbędzie się 9 czerwca w Białymstoku. Na jesieni zaplanowano także konferencje w Katowicach oraz Warszawie.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Informacje i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *