Stadion Miejski nową atrakcją Wrocławia

Wrocław to miasto niezwykłe, które rokrocznie przyciąga rzesze turystów z całego świata. Przyjeżdżają, aby podziwiać urokliwą starówkę, monumentalne gmachy czy piękne mosty. Od niedawna do grona miejsc atrakcyjnych i wartych zobaczenia dołączył nowo otwarty Stadion Miejski. Dzięki niemu Wrocław niewątpliwie znajdzie się na liście miejsc, do których warto przyjechać.

Wrocławski Stadion Miejski został zaprojektowany przez pracownię JSK Architekci, która stworzyła projekt idealnie wpisujący się w architekturę Wrocławia, nawiązującą do koncepcji „miasta spotkań”.

Powstały budynek ma kształt ogromnego lampionu z charakterystyczną, wyróżniającą się elewacją. Na zewnątrz wykorzystano nowoczesne technologie oraz materiały, takie jak włókno szklane pokryte teflonem, które umożliwiają stworzenie różnorodnej, zmieniającej się iluminacji.

Stadion może pomieścić ponad 40 000 widzów, posiada także miejsca dla osób niepełnosprawnych oraz loże VIP. Dodatkowo na terenie inwestycji znajdują się restauracje i bary, kioski z pamiątkami klubowymi i stadionowymi oraz ponad 250 punktów handlowych.

Wrocławski stadion posiada 6 kondygnacji, między którymi można przemieszczać się przy pomocy nowoczesnych dźwigów osobowych. Za montaż 23 dźwigów odpowiadała firma Schindler, lider w produkcji wind, schodów i chodników ruchomych. Na terenie inwestycji wykorzystano wysoce elastyczne dźwigi, optymalnie wykorzystujące cenną przestrzeń w budynku. Dodatkową atrakcją obiektu są dwie najwyższej klasy windy panoramiczne, całkowicie przeszklone, umożliwiające podziwianie panoramy stadionu.

Tak duży obiekt jest idealnym miejscem do organizacji koncertów i różnorodnych imprez. Do tej pory odbyła się tam walka bokserska oraz koncert George’a Michaela, który towarzyszył oficjalnemu otwarciu stadionu. Zaplanowane są już kolejne imprezy, które zdaniem organizatorów przyciągną tłumy turystów.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Informacje, Nieruchomości i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *