Trzy dni gorących dyskusji o branży budowlanej w Krakowie

Czołowi przedstawiciele biznesu wymieniali się spostrzeżeniami, wnosili wspólne postulaty i poszukiwali nowych dróg rozwoju dla branży budowlanej. Wszystko po to, by jakość i uczciwość stała się podstawowym hasłem definiującym sukces na tym trudnym rynku.

Organizator, Związek Pracodawców – Producentów Materiałów dla Budownictwa, po raz trzeci stanął na wysokości zadania. Tegoroczna edycja konferencji odbyła się w dniach 25-27 maja w Krakowie i potwierdziła renomę cyklicznej, branżowej imprezy. Uczestnicy zapoznawali się m.in. z najnowszymi rozwiązaniami z dziedziny marketingu elektronicznego, wypracowywali wspólne stanowisko w kwestii narzędzi regulacji rynku pod kątem etyki biznesu, a także dyskutowali o stawce podatku VAT w budownictwie.

Gwarantami wysokiego poziomu toczonych debat byli odpowiednio dobrani prelegenci. W gronie mówców znaleźli się m.in.  Wiceprezes UOKiK, Małgorzata Kozak, która oceniała skuteczność zarządzanego przez siebie urzędu i Wiceminister Finansów, dr Maciej Grabowski, który przedstawił koszty i wpływ preferencji podatkowych. Profesor Rafał Ohme, w wykładzie zatytułowanym: „Nieświadomy umysł. Jak ludzie podejmują decyzje i wydają pieniądze”, poruszał temat decyzyjności konsumenta od strony wiedzy psychologicznej.

Konferencja Przemysłu Materiałów Budowlanych z roku na rok staje się wydarzeniem coraz bardziej opiniotwórczym. Tegoroczna edycja zgromadziła ponad 100 uczestników. Reprezentanci branży zawiązują formalne i nieformalne koalicje, których celem jest forsowanie kluczowych dla tego sektora biznesu rozwiązań. Wydarzeniu bacznie przyglądały się również władze, traktując panujące na rynku nastroje jako papierek lakmusowy weryfikujący trafność aktualnych rozwiązań prawnych i cenne źródło informacji zwrotnej. Dlatego podczas kongresu nie mogło zabraknąć rządowego i instytucjonalnego głosu w dyskusji.

Konferencja posłużyła także jako miejsce spotkania przedstawicieli poszczególnych sektorów branży. Pierwszego dnia krakowskiej konferencji, 25 maja, ruszyło czwarte już spotkanie grupy przedsiębiorców skupionych wokół tematyki łazienkowej.

Czy Konferencja Przemysłu Materiałów Budowlanych jest skuteczną platformą dialogu? Oceniając po rosnącym zainteresowaniu przedsięwzięciem i cyklicznością imprezy, można wnioskować, że tak. „Stowarzyszenie Łazienka organizowało wcześniej takie spotkania wyłącznie dla własnego sektora. Już trzeci raz robimy to wspólnie z branżą budowlaną i jak na razie widzę tego same plusy. Po pierwsze daje nam to szerszy kontekst – bo przecież łazienka nie może funkcjonować w oderwaniu od reszty rynku. Po drugie, część firm, które zaliczają się do naszej branży działa również w innych obszarach. Przykładem mogą być producenci płytek ceramicznych – część ich produkcji jest kierowana ogólnie do sektora wyposażenia wnętrz, bądź obiektów użyteczności publicznej. Podobnie chemia budowlana” mówi Robert Sieńko, Prezes Stowarzyszenia Łazienka. „W tym roku mamy bardzo zróżnicowaną tematykę ściśle branżowych wykładów – od zagadnień e-commerce do badań rynku. Nowością będzie omówienie zagadnień związanych z programami lojalnościowymi, skierowanymi do partnerów handlowych” – dodaje.

Czas pokaże, czy głos przedsiębiorców odbije się wystarczająco donośnym echem. Jedno jest pewne: przyszłoroczna edycja konferencji to w kalendarzu przedstawicieli branży budowlanej pozycja obowiązkowa.

Patronat medialny nad konferencją objęły: Budowlany.pl, Inwestor, Murator, Muratorplus.pl, Nowy Przemysł, Portfel.pl, Przegląd Budowlany, Warsaw Business Journal, WNP.pl

O konferencji:

Konferencja Przemysłu Materiałów dla Budownictwa to wydarzenie cykliczne, znane przedsiębiorcom od roku 2009. Pomysłodawcą i organizatorem przedsięwzięcia jest Związek Pracodawców – Producentów Materiałów dla Budownictwa z Prezesem Ryszardem Kowalskim na czele.

Przemyślany program i trafnie dobrani, doświadczeni prelegenci to podstawowe przyczyny dla których zainteresowanie kongresem stale rośnie.  W odpowiedzi na zapotrzebowanie uczestników, w tym roku organizatorzy zdecydowali się wydłużyć program o dodatkowy dzień dyskusji, paneli i wykładów.

Więcej informacji na stronie www.dlabudownictwa.pl.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Informacje i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *