Unidevelopment wkracza na rynek mieszkaniowy w Poznaniu

Unievelopment Sp. z o.o. wraz z Monday Development S.A. zrealizują jako wspólne przedsięwzięcie inwestycję mieszkaniową w Poznaniu. Osiedle powstanie przy ulicy Palacza. Rozpoczęcie budowy planowane jest na wiosnę 2012 roku.

Osiedle składać się będzie z kilku cztero- i pięciopiętrowych budynków, w których przewidzianych jest około 190 mieszkań o łącznej powierzchni ponad 10 tys. mkw. Przyszli mieszkańcy będą mieli do dyspozycji 300 miejsc postojowych, w większości w podziemnych garażach.

Nowe osiedle powstanie przy ulicy Palacza na obszarze ponad 12,5 tys. mkw. W dniu 22 lipca 2011 roku Unidevelopment Sp. z o.o. podpisała przedwstępną umowę nabycia tej nieruchomości. Na potrzeby realizacji inwestycji została zawiązana spółka celowa, której udziałowcami są Unidevelopment Sp. z o.o. oraz poznański deweloper Monday Development SA (spółka notowana na New Connect).

„Poznań jest miastem o dużym potencjale rozwoju. Obecnie stanowi również 5. rynek w Polsce pod kątem liczby sprzedanych nowych mieszkań.” – mówi Zbigniew Gościcki, Prezes Zarządu Unidevelopment Sp. z o.o. – „W z związku z dużą konkurencją w tym mieście i faktem, że dotychczas nie prowadziliśmy działalności deweloperskiej w Wielkopolsce, bardzo ważne jest dla nas partnerstwo z Monday Development S.A. Jest to firma działająca na rynku poznańskim od 2003 roku, zajmująca się zarówno budownictwem mieszkaniowym jak i komercyjnym.”

Szczegółowy podział kompetencji w ramach spółki celowej zostanie określony w opracowywanej umowie inwestycyjnej, której podpisanie nastąpi w sierpniu br.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Nieruchomości i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *