VITOSOLAR 300 F

Vitosolar 300-F – kompaktowa centrala grzewcza ze zintegrowaną funkcją solarną

Podczas tegorocznych targów ISH we Frankfurcie swoją premierę miało najnowsze urządzenie z rodziny systemów grzewczych Viessmann – Vitosolar 300-F. Jest to wydajny kompakt do solarnego wspomagania podgrzewu c.w.u. i centralnego ogrzewania z gazowym, wiszącym kotłem kondensacyjnym.

Vitosolar 300-F składa się z multiwalentnego podgrzewacza o pojemności 750 litrów z wstępnie orurowanym stelażem do bezpośredniego montażu gazowego, wiszącego kotła kondensacyjnego. Urządzenie jest już fabrycznie przygotowane do bezproblemowej instalacji. Stojak montażowy jest wyposażony w rozdzielacz obiegów grzewczych Divicon, który zasila obieg grzewczy bezpośredni i z zaworem mieszającym, a także w izolowane cieplnie rurociągi i zawory odcinające. Możliwe jest również przyłączenie zewnętrznego zestawu do obsługi kolejnego obiegu grzewczego z zaworem mieszającym. Wszystkie przyłącza można wyprowadzić z prawej lub lewej strony urządzenia, zależnie od potrzeb oraz miejsca ustawienia. Wraz z urządzeniem inwestor otrzymuje również skuteczną izolację cieplną podgrzewacza i estetyczną obudowę.

Aby zachować wygodę i bezpieczeństwo, kompaktowa centrala grzewcza Vitosolar 300-F posiada tylko jeden regulator Vitotronic 200, który steruje pracą całej centrali, łącznie z kolektorami słonecznymi.

Jedną z największych zalet centrali grzewczej Vitosolar 300-F jest wysoka oszczędność zużycia prądu, nawet do 70% w stosunku do konwencjonalnych pomp obiegowych, którą zapewniają wysokoefektywne pompy o regulowanych obrotach (klasy energetycznej A) w obiegu grzewczym i solarnym.

Przegląd zalet:

 • Multiwalentny podgrzewacz 750 litrów do solarnego wspomagania ogrzewania z dobudowanym kotłem wiszącym
 • Kombinacja z gazowym, wiszącym kotłem kondensacyjnym Vitodens 300-W/200-W
 • Komfortowy regulator Vitotronic 200 obsługujący centralę energetyczną, łącznie z instalacją solarną
 • Wysokie bezpieczeństwo projektowania i niski nakład na montaż, dzięki wstępnemu zmontowaniu i okablowaniu zespołów
 • Energooszczędne, wysokoefektywne pompy obiegowe obiegu solarnego i grzewczego (klasa energetyczna A)
 • Zwiększenie wartości istniejącej instalacji przez solarne wspomaganie ogrzewania
 • Kompaktowe gabaryty – idealne dla obiektów nowych i modernizowanych
 • Przyłącza do wyboru od strony prawej lub lewej
 • Jednolite, szlachetne wzornictwo
 • Możliwość przyłączenia dalszych wytwornic ciepła  (np. kotła na paliwo stałe)
 • Nieznaczny ciężar do wstawiania dzięki podziałowi na zespoły

Dane techniczne:

 • Stopień pokrycia solarnego (wg programu badań fundacji Warentest): instalacje modernizowane > 12%, instalacje nowe > 25%
 • Wydajność c.w.u.: NL > 2,5
 • Wymiary, łącznie z przewodem odprowadzania spalin (wysokość x szerokość x głębokość): 1875 x 990 x 1550 mm

Cena: 32651 zł netto

Cena za kompletną centralę grzewczą wg specyfikacji powyżej wraz z wiszącym kotłem kondensacyjnym Vitodens 200-W WB2C.

Profil Grupy Viessmann

Grupa Viessmann jako wiodący producent systemów techniki grzewczej oferuje kompletny program do indywidualnych rozwiązań z efektywnymi systemami dla wszystkich nośników energii i obszarów zastosowań, od domów jednorodzinnych, poprzez duże budynki mieszkalne, aż do obiektów usługowych i przemysłowych oraz lokalnych sieci ciepłowniczych. W ofercie firmy znajdują się urządzenia kondensacyjne na olej i gaz, pompy ciepła, systemy solarne, instalacje paleniskowe opalane drewnem, instalacje energetyczne skojarzone oraz instalacje biogazowe. Założone w 1917 r. przedsiębiorstwo rodzinne zatrudnia na całym świecie 9 400 pracowników, jego łączne obroty wynoszą około 1,7 miliarda EURO, a 56% stanowią udziały zagraniczne. Viessmann prowadzi działalność w 74 krajach, posiada 32 własne spółki dystrybucyjne i 22 produkcyjne m.in. w Niemczech, Francji, Kanadzie, Austrii i USA oraz 120 oddziałów handlowych na świecie.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Produkty i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *