Wrocławski Sky Tower energooszczędny i pełen nowoczesnych rozwiązań

Jeśli nic nie pokrzyżuje planów inwestora, Sky Tower już niebawem osiągnie docelową wysokość, czyli 212 metrów. Wieżowiec będzie naszpikowany nowoczesnymi urządzeniami i technologiami.

Praca na budowie najwyższego drapacza chmur wre. Codziennie uwija się ok. 900  robotników. Trwa wykańczanie poszczególnych kondygnacji. Zamontowano już ponad połowę szklanej elewacji. Wiosną 2012 roku w wieży zacznie działać galeria handlowa. Cała inwestycja ma być gotowa na koniec 2012

Sky Tower ma być połączeniem biurowca z apartamentowcem. Oprócz apartamentów znajdą się w nim również powierzchnie biurowe. Mieszkania zaplanowano od 27 do 48 piętra. Całość będzie nowoczesna i pełna inteligentnych rozwiązań. Budynek zostanie wyposażony w automatycznie uchylne okna, kontrolę dostępu, monitoring, inteligentny systemem przeciwpożarowy, w tym dźwigi pożarowe oraz nowoczesne i szybkie windy firmy Schindler.

Ogółem do dyspozycji mieszkańców, pracowników biur oraz klientów galerii będzie 38 dźwigów, 8 schodów ruchomych i 2 chodniki ruchome. Najszybsze windy poruszać się będą z prędkością nawet 5m/s. Wszystkie urządzenia komunikacyjne zostaną połączone systemem Lobby Vision.

Budynek będzie energooszczędny – należeć będzie do kategorii A+. Jego świadectwo energetyczne określi zapotrzebowanie na energię niezbędną do zaspokojenia potrzeb związanych z użytkowaniem budynku. Charakterystyka energetyczna to zbiór danych dotyczących zapotrzebowania na energię do celów CO, podgrzania wody, wentylacji i klimatyzacji oraz oświetlenia.

Obowiązek uzyskania certyfikatu energetycznego jest wynikiem nowelizacji ustawy prawa budowlanego wydanym zgodnie ze wskazaniami Dyrektywy Unii Europejskiej z 2002 r. w sprawie charakterystyki energetycznej budynków.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Informacje, Nieruchomości i oznaczony tagami , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *