Zamieszkaj w centrum Wrocławia

Centrum Wrocławia w okolicach placu Powstańców Śląskich zyskało nowe oblicze. Od niedawna w całej okazałości widoczny jest budynek biurowo–mieszkalny Thespian. To ciekawe połączenie nowoczesności i modernizmu autorstwa Pracowni Projektowej Maćków.

Nowa inwestycja została zaprojektowana w najdrobniejszych szczegółach. Przebudowie poddano teren wokół budynku, stawiając na obszary zielone, aby całość naturalnie wtapiała się w parkowe otoczenie z alejkami spacerowymi.

Thespian to kompleks biurowo-mieszkalny, wybudowany z surowców najwyższej jakości. Na zewnątrz zastosowano aluminium i okładziny z betonu architektonicznego, zaś wewnątrz użyto kamienia naturalnego, drewna i tynków szlachetnych. Dodatkowo na zewnątrz wykorzystano nowoczesną technologię podwójnego przeszklenia fasady, dzięki czemu wnętrza będą ciche i przytulne, mimo bliskiego sąsiedztwa tętniącego życiem centrum miasta.

W nowoczesnych wnętrzach mieści się 38 wysokiej klasy apartamentów wykończonych pod klucz. Na parterze znajdują się lokale usługowe, zaś piętra od 1 do 3 przeznaczono na biura. Część biurowo-handlowa została zaprojektowana tak, aby osoby udające się do biur czy sklepów nie miały dostępu do części mieszkalnej.

Przy tak różnorodnym wykorzystaniu powierzchni, konieczne było zadbanie o najdrobniejsze szczegóły. W budynku zamontowano 5 najwyższej klasy dźwigów osobowych ze zintegrowanym systemem kontroli dostępu. Za projekt montażu wind odpowiedzialna była firma Schindler – jeden z największych na świecie producentów dźwigów osobowych. Zamontowane urządzenia są łatwe w instalacji, ale niezwykle zaawansowane technologicznie. Ich ogromną zaletą jest zastosowanie napędu pasowego, który pozwala na zapewnia większej przestrzeni w kabinie.

Budynek Thespian idealnie wpasowuje się w architekturę Wrocławia. Projekt Pracowni Maćków doceniono także za zagranicą. Został nominowany do nagrody World Building of the Year 2011, która przyznawana jest na Międzynarodowym Festiwalu Architektury w Barcelonie (World Architecture Festival).

Ten wpis został opublikowany w kategorii Nieruchomości i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *